Českem s námi » Ubytování » Podyjí, Lednicko-valtický areál » Chaty a chalupy » Lančov » Chatová osada Pohádka Lančov
A439

Chatová osada Pohádka Lančov

  • Chatová osada Pohádka Lančov
  • Chatová osada Pohádka Lančov 2
  • Chatová osada Pohádka Lančov 3
  • Chatová osada Pohádka Lančov 4
  • Chatová osada Pohádka Lančov 5
  • Chatová osada Pohádka Lančov 6

Typ ubytování: Chaty a chalupy

Turistická oblast: Podyjí, Lednicko-valtický areál
Adresa: Jaroslav Velecký Lančov, DS 2/2, 671 06 Šafov, Lančov
Mobil 1: +420 602 475 048
Web: http://pohadka.lancov.cz
E-mail: email
Počet lůžek:151

Osada je umístěna na poloostrově Vranovské přehrady, přístupná od obce Lančov. Oblast Vranovské přehrady je centrem cestovního ruchu v západní části okresu Znojmo. Vranovsko je tradiční rekreační oblastí jak pro pobytovou rodinnou rekreaci, tak pro sportovně založené návštěvníky.
V současné době přispívá k většímu zájmu o vranovsko rovněž zřízení Národního parku PODYJÍ. Celá oblast je vhodná jak pro pěší turistiku, pro cykloturistiku tak pro rybaření. V roce 2006 bude obnovena lodní doprava.
Vlastní rekreační středisko je vybaveno ubytovacím zařízením v chatkách a srubech. V areálu je bazén o délce 25 m, ohniště, volejbalové hřiště, hřiště pro děti s prolézačkami, houpačkami a pískovištěm, stolní tenis. Vzdálenost k přehradě je cca 500 m. Je zde rovněž restaurace. Sociální zařízení je centrální. WC, sprchy zdarma. Rovněž parkování a pobyt psa je zdarma. Účastníkům dovolené poskytujeme polopenzi, nebo plnou penzi. Vhodný na rodinnou týdenní rekreaci, školní výlety, firemní a jiné akce. Dvakrát ročně je zde motosraz.

Okolí :
Objekt leží v malém údolí v lese 400 m od přehrady

Tipy na výlet :
Návštěvníkům Pohádky dále doporučujeme: prohlídku Vranovského zámku, Národní park Podyjí ( turistika, cykloturistika ), rybaření na pstruhovém i mimopstruhovém revíru, hrad Bítov, zřícenina hradu Cornštejn a Frenštejn, historická města Znojmo, Telč, Jaroměřice nad Rokytnou
Vranovský zámek - Zámek je vystaven na strmé skále nad 70 m. hlubokým kaňonem, který si zde vytvořila řeka Dyje. Původně zeměpanský hrad připomínaný v roce 1100, za třicetileté války marně obléhán Švédy. Gotický hrad z 13.století po požáru v roce 1665 přestavěn na barokní zámek, upravený klasicistně a novogoticky. Nejcennější součástí zámku je sál předků s galerií rodu Althanů. Vrcholným dílem je stropní freska od Johanna Michaela Rottmayra, oslavující rod Althanů. Interiér dále nabízí ukázky kameniny pocházející z produkce proslulé místní manufaktury.
Hrad Bítov - Bítov je jedním z nejstarších a nejromantičtějších hradů naší země (první písemná zmínka k letům 1061, 1067). Původně dřevěný hrad (zbudovaný na místě nějkdejšího sídlištního hradiska) byl jako zeměpanský hrad, střežící jižní hranici země, nahrazen brzo hradem kamenným. Z počátku 13. století se dochovala západní břitová věž. Leží na ostrohu obtékaném ze tří stran řekou Želetavkou, nedaleko jejího soutoku s Dyjí, v malebném kaňonu tzv. Moravského Švýcarska. Dnes se zrcadlí ve vodách Vranovské přehrady (zbudované k r. 1935), které zatopily obec Bítov v podhradí a které násobí jeho přeludné kouzlo.
Expozice hradních a lesních strašidel ve sklepení hradní pivovaru ze 17. století. Hradní kaple z roku 1334 se vzácnou Madonou bítovskou. ZOO barona Jiřího Haase - rekonstrukce hradní zahrady na zoologickou zahradu jak ji zde založil a udržoval poslední majitel hradu s velkým množstvím dravých ptáků, savců, aj.
Největší sbírka vycpaných psů v Evropě - 51 kusů
Cornštejn - Hrad Cornštejn byl vybudován v I. polovině 14. století na strategické poloze západní strany kopcovitého výběžku ze tří stran obtékaného řekou Dyjí, poblíž místa dřívějšího pravěkého hradiště. Vznikl na území původního hradského obvodu Bítovska, které přešlo koncem 13. století jako zástava do rukou Lichtenburků. Roku 1464 oblehl hrad Jiří z Poděbrad a jeho dobývání, řízené hejtmanem Oldřichem Mládencem z Miličína, trvalo téměř rok. V polovině roku 1465 byl Cornštejn králem dobyt, Lichtenburkům konfiskován a lénem udělen Jindřichovi Krajíři z Krajku. Jeho syn Wolfgang jej opravil a nově opevnil. Opevnění bylo rozšířeno i o bašty proti dosahu soudobého dělostřelectva. Po roce 1526 hrad opět přechází do vlastnictví Lichtenburků a k Bítovu. Roku 1576, změnil hrad opět majitele a připojením k Bítovu zanikla potřeba dále jej udržovat. Od konce 16. století je hrad pustý.
Nabídka služeb v okolí:Kontaktní formulář:
Jméno:
E-mail:
Telefon:
Text zprávy:
Opište kód: ochrana proti spamu
 code

Veškerá komunikace a rezervace probíhá bez prostředníka a bez provize!
 

Chatová osada Pohádka Lančov na portálu Českemsnámi.cz v lokalitě Podyjí, Lednicko-valtický areál - Chaty a chalupyProvozovatel serveru / PodmínkyMapa stránek

© 2011-2020 Českemsnámi.cz

Ubytovací zařízení: celkem 3061 / Webkamery: celkem 978
Doporučujeme:

Spony do vlasů , Lesni zelené sklo , Webkamery z Chorvatska , Tiffany anděl , Kapela Ornament , Webkamery Praha