Českem s námi » Ubytování » Brněnsko, Moravský kras » Chaty a chalupy » Lipovec » Ubytování v Moravském krasu
A3250

Ubytování v Moravském krasu

  • Ubytování v Moravském krasu
  • Ubytování v Moravském krasu 2
  • Ubytování v Moravském krasu 3
  • Ubytování v Moravském krasu 4
  • Ubytování v Moravském krasu 5
  • Ubytování v Moravském krasu 6
  • Ubytování v Moravském krasu 7
  • Ubytování v Moravském krasu 8
  • Ubytování v Moravském krasu 9
  • Ubytování v Moravském krasu 10

Typ ubytování: Chaty a chalupy

Turistická oblast: Brněnsko, Moravský kras
Adresa: Lipovec 321, Lipovec
Mobil 1: +420 602 450 300
Web: http://lipovec.hyperlink.cz
E-mail: email
Počet lůžek:8

Nabízíme Vám možnost celoroční rekreace a ubytování na Chatě Lipovec v krásném prostředí CHKO Moravský kras. Dovolená na chatě v bezprostřední blízkosti lesa v obci Lipovec vám nabídne nejen krásné a klidné prostředí, ale současně je i strategickou polohou pro širokou škálu turistických cílů, center, koupališť a dalších zajímavostí v okolí. Okolní lesy jsou v letním období ideální nejen pro milovníky houbaření, ale i příjemnou relaxaci při procházkách či cykloturistice. Zimní období zase skýtá možnosti pro milovníky běžkařských tratí. Chata Lipovec má kapacitu ubytování až 8 osob. V přízemí se nachází kuchyně vybavená elektrickou troubou s grilem, plynovým sporákem, mikrovlnou troubou, varnou konvicí, lednicí a kompletním nádobím. Výbavou obývacího pokoje je krb, rozkládací pohovka, radio a barevná televize. V podkroví chaty jsou k dispozici dva třílůžkové pokoje a posezení. Na oploceném pozemku je pak možno využít zahradní nábytek, slunečník, ohniště s posezením, zahradní krb a parkoviště pro jeden osobní automobil (druhý osobní automobil je možno parkovat přímo před chatou).

Okolí :
Moravský kras
Při vyslovení pojmu „Moravský kras“ se většině z nás vybaví především unikátní krápníkové jeskyně. Ve skutečnosti se jedná o rozsáhlý komplex jedinečných přírodních úkazů, rozkládajících se na ploše 92 km2. Území se dělí do tří částí — na severní, odvoďnované Punkvou; střední, v povodí Křtinského potoka; a jižní, náležející do povodí Říčky. Z celkového počtu 1100 zaregistrovaných jeskyní jsou veřejnosti přístupné pouze čtyři, a to v severní části Krasu (Punkevní, Kateřinská, Balcarka a Sloupsko-šošůvské).
Punkevní jeskyně
Jsou součástí nejdelšího jeskynního systému v ČR, Amatérské jeskyně. Během její prohlídky se ocitnete na samém dně světoznámé propasti Macocha, hluboké 138,7 metrů.

Kateřinská jeskyně
Disponuje největším veřejnosti přístupným podzemním dómem v České republice (97 m délka, 44 m šířka, 20 m výška) a unikátní krápníkovou výzdobou, tvořenou skupinou mimořádně úzkých, až 4 m vysokých, hůlkových stalagmitů v tzv. Bambusovém lesíku.

Jeskyně Balcarka
Dvoupatrové jeskynní bludiště členitých chodeb, spojených komíny a vysokými dómy, s velmi bohatou, mnohotvárnou a barevnou krápníkovou výzdobou.

Sloupsko-šošůvské jeskyně
Rozsáhlý komplex chodeb a dómů ve dvou patrech, spojených mohutnými podzemními propastmi, až 80 metrů hlubokými.

Skalní mlýn
Je položen v severní části CHKO (chráněná krajinná oblast) Moravský kras. v místech dřívějšího Skalního mlýna, při vyústění Suchého a Pustého krasového žlebu, bylo zřízeno ústřední informační středisko s parkovištěm a hotelem, odkud jsou organizovány návštěvy přístupných jeskyní Moravského krasu.

Propast Macocha
Světoznámá propast Macocha je asi 138,7 m hluboká a je největší propastí tohoto typu v České republice i ve střední Evropě.


Tipy na výlet :
Westernové městečko Wild West Boskovice je zábavní přírodní park vybudovaný v areálu bývalého pískolomu, který věrně připomíná přírodní scenérie z dobrodružných filmů.

Rozhledna na kopci Podvrší u Veselice — 7 km
Pohled na Moravský kras z ptačí perspektivy vám zaručuje nově postavená rozhledna na kopci Podvrší u Veselice, ke které ze Sloupu směřuje modrá turistická značka.

Blansek — 11 km

Holštejn — 2 km
Zřícenina hradu v Holštejnském údolí asi 2 km od Lipovce.

Nový hrad u Adamova — 16 km
Zříceniny rozsáhlého gotického hradu 4 km jižně od Blanska. Rozlehlý areál tvoří nepatrné pozůstatky původního (tzv. Starého) hradu.

Čertův Hrádek — 18 km
Ruiny gotického hradu s nevyjasněnou historií v katastru Olomučan asi 3 km jižně od středu Blanska. Tajemný hrádek je opředen řadou pověstí. Nedaleko hradu se nachází mrazem zajímavě modelovaná Výrova skála.
Nabídka služeb v okolí:Kontaktní formulář:
Jméno:
E-mail:
Telefon:
Text zprávy:
Opište kód: ochrana proti spamu
 code

Veškerá komunikace a rezervace probíhá bez prostředníka a bez provize!
 

Ubytování v Moravském krasu na portálu Českemsnámi.cz v lokalitě Brněnsko, Moravský kras - Chaty a chalupyProvozovatel serveru / PodmínkyMapa stránek

© 2011-2020 Českemsnámi.cz

Ubytovací zařízení: celkem 3060 / Webkamery: celkem 978
Doporučujeme:

Spony do vlasů , Lesni zelené sklo , Webkamery z Chorvatska , Tiffany anděl , Kapela Ornament , Webkamery Praha