Českem s námi » Ubytování » Krkonoše » Chaty a chalupy » Pec pod Sněžkou » Horská chata Portášky
A216

Horská chata Portášky

  • Horská chata Portášky
  • Horská chata Portášky 2
  • Horská chata Portášky 3
  • Horská chata Portášky 4
  • Horská chata Portášky 5
  • Horská chata Portášky 6
  • Horská chata Portášky 7
  • Horská chata Portášky 8
  • Horská chata Portášky 9
  • Horská chata Portášky 10

Typ ubytování: Chaty a chalupy

Turistická oblast: Krkonoše
Adresa: Velká Úpa 110, Pec pod Sněžkou
Telefon 1: +420 608 901 390
Telefon 2: +420 602 313 898
Mobil 1: +420 608 901 390
Web: http://www.portasky.cz
E-mail: email
Počet lůžek:92

Horská chata Portášky se nachází v nádherném prostředí Krkonošského národního parku, v jeho 2. zóně, kde narušení přírody je ještě minimální. Chata je postavena na vrcholu svahu nad Velkou Úpou v nadmořské výšce 1050 m/m. uprostřed nejznámější pěší trasy z Velké Úpy na nejvyšší horu ČR Sněžku 1603 m/m. a na konečné horní stanici sedačkové lanovky z Velké Úpy. Portášky mají celoroční provoz a je zde možnost pobytů v létě i v zimě. Pro lyžaře, turisty, cykloturisty, rodiny s dětmi, ozdravné pobyty dětí i dospělých na čistém vysokohorském vzduchu.

Ubytovací kapacita 70-90 osob. Ubytujeme Vás v nově zrekonstruovaných pokojích nebo apartmá pro 2, 3 a 4 hosty nebo v ubytovně pro 11 a 13 hostů. V chatě je resturace s barem s celodenním provozem pro 55 hostů a jídelna pro 50 hostů. Pro děti do 6-ti let je k dispozici dětský koutek, kde se děti mohou zabavit i bez rodičů. V restauraci hraje Jukebox k poslechu i tanci. V prvním patře je společenská místnost pro 50 hostů s televizí, videem, pingpongovým stolem, fotbalem a dalšími možnostmi společenského vyžití. Kuchyně nabízí široký výběr klasických českých a italských jídel, které jsou nabízeny formou polopenze, plné penze nebo výběrem z jídelního lístku. Pokud Vás neuspokojí jídelní lístek, lze přípravit na Vaše přání různé druhy diet a specialit. Nápojový lístek nabízí široký sortiment nealkoholických a alkoholických nápojů včetně míchaných.

Zimní sezóna:
Během zimní sezóny lze aktivně provozovat sjezdové lyžování, snowboarding, běh na lyžích, ostatní zimní sporty i vysokohorskou turistiku. Při nepřízni počasí lze posedět v restauraci či u baru, hrát šipky, pingpong a další společenské hry nebo využít vlastní saunu s bazénem. Svah přímo na kterém je postavena chata je vybaven třemi lyžařskými vleky 1000, 450 a 250 metrů. Přímo u chaty je výstupní stanice vleku (450 m) a asi 50 m po vrstevnici je možno přejet na druhý vlek (250 m). Po tomto svahu je možné lyžování až k dolní stanici lanovky Portášky-Velká Úpa a to v délce cca 1750 metrů. Na nejkratším vleku je při dostatku sněhu otevřen snowboardpark umožňující dostatečné vyžití snowboardistů při zachování bezpečnosti ostatních lyžařů. Pro začátečníky a děti jsou pořádány lyžařské školy a kurzy.

Běžecké tratě:
Pro náročnější lyžarě je k dispozici běžecká trať na Růžovou horu a dále až na úpatí Sněžky v délce cca 5 km. Pro turistické běžkaře je ideální trať s pěkným výhledem vedoucí okolo Pěnkavčího vrchu v délce cca 4,5 km.

Letní sezóna:
Pěší turistika v nádherné vysokohorské přírodě, posezení na venkovní vyhlídkové terase, cykloturistika, startovací plocha pro paragliding a rogala, pingpong, kulečník, biliárd, šipky, bazén, sauna, grilování nebo zahradní párty u chaty, dětské hřiště atd.. Dlohodobější pobyt v této nadmořské výšce nabízí značnou úlevu pylovým alergikům a všem, kteří se chtějí nadýchat čistého vysokohorského vzduchu. Pro menší skupiny je možno nabídnout celou řadu výletů do širokého okolí a to vlastním terénním autem nebo i smluvní dopravou.

Doprava:
Autobusová zastávka ČSAD a parkoviště je přímo
u dolní stanice lanovky Velká Úpa - Portášovy boudy.
V létě je možné parkování pro osobní auta přímo u chaty. V zimě se pro přepravu z Velké Úpy používá lanovka (do 17:00), sněžná rolba nebo sněžný skútr. Jestliže nestihnete lanovku, přijede pro Vás taxi z Portášek.

Okolí :
Možnosti v zimě:
pěší turistika, sjezdové lyžování, snowboarding, lyžování na běžkách, ostatní zimní sporty, pingpong, kulečník, biliárd, jízda na sněžném skůtru ...
Sjezdové tratě:
Pro lyžování je vhodný svah přímo na kterém je postavena chata. Přímo u chaty je výstupní stanice 450 m vleku (Poma s kovovými kotvami) a asi 50 m dolů po svahu je možno přejet na druhý vlek (Poma s hadicovými kotvami) v délce asi 250 m. Obtížnost: delší vlek modrá, kratší modrá. Oba tyto vleky jsou ve vlastnictví Portášek. Po tomto svahu je možné lyžování (asi 1700 m) až k dolní stanici lanovky Portášky-Velká Úpa (obtížnost modrá /červená).Lyže je možno uschovat v uzamykatelné lyžárně.
Dále jsou k dispozici další dva vleky oba asi 200 m dlouhé, patřící Sagasorovým boudám. Tyto vleky jsou vzdáleny asi 250 m od Portášek. Tento mírný svah je vhodný zejména pro začátečníky a jejich výcvik (obtížnost zelená / modrá). Výhodou tohoto svahu je,že je za lesem a velmi dlouho se na něm drží sníh (až do dubna).

V případě nedostatku sněhu je možno lyžovat v Peci pod Sněžkou, kam jezdí z Velké Úpy autobusy ČSAD nebo bezplatné SKI Busy.
Běžecké tratě:
Pro běžecké lyžování jsou podmínky dobré. Je možnost navštívit několik míst. 1. Růžohorky 4 km 2. Bouda Jana 3 km 3. Pěnkavčí vrch 5 km
Hromadné slevy:
Pro vyšší počet studentů (nad 30) je zde možnost dohodnutí individuálních slev ubytování v závislosti na období (letní / zimní). Dále je možnost slev na pernamentky u vleků.
Okolo chaty vede známá turistická trasa:
Velká Úpa - nejvyšší hora Krkonoš Sněžka. Trasa vede 1. pásmen KRNAPu a poskytuje překrásné výhledy do údolí a na hřebeny. Portášky - Sněžka 6 km. Pro ostatní možnost použití lanové dráhy z Růžové hory až na vrchol Sněžky. Pro turistiku je možno použít kteroukoliv značenou cestu. V případě zákazu vycházení na hřebeny, pěší turistiku NEDOPORUČUJEME!
Pobyt vhodný pro:
pobyt na horách
Nabídka služeb v okolí:Kontaktní formulář:
Jméno:
E-mail:
Telefon:
Text zprávy:
Opište kód: ochrana proti spamu
 code

Veškerá komunikace a rezervace probíhá bez prostředníka a bez provize!
 

Horská chata Portášky na portálu Českemsnámi.cz v lokalitě Krkonoše - Chaty a chalupyProvozovatel serveru / PodmínkyMapa stránek

© 2011-2020 Českemsnámi.cz

Ubytovací zařízení: celkem 2878 / Webkamery: celkem 990
Doporučujeme:

Spony do vlasů , Lesni zelené sklo , Webkamery z Chorvatska , Tiffany anděl , Kapela Ornament , Webkamery Praha