Českem s námi » Ubytování » České středohoří, Máchův kraj » Hotely-Hostely » Litoměřice » Hotel Labe**
A2626

Hotel Labe**

  • Hotel Labe**
  • Hotel Labe** 2
  • Hotel Labe** 3

Typ ubytování: Hotely-Hostely

Turistická oblast: České středohoří, Máchův kraj
Adresa: Vrchlického 10 , Litoměřice, Litoměřice
Telefon 1: +420 416 735 436
Web: http://www.hotellabe.com
E-mail: email
Počet lůžek:50

Hotel Labe se nachází v nejkrásnějším, bývalém královském městě, severní části České země - Litoměřicích. Na okraji Litoměřic se spojují pravěké vody Labe a Ohře. Končí zde Labská rovina a začíná fantastická hradba Českého středohoří. Jižní roviny korunované Řípem a začátek svahů pohoří, které je roztodivným věncem sopečných vrcholů dávají městu svůj osobitý ráz. Mírné podnebí umožňuje v okolí uzrát lahodnému vínu. Je to kraj Karla Hynka Máchy. Řeka Labe přinášela městu nejen čilý přístavní ruch, ale i vleklé spory o plavbu a obchod. Labe často vzdorovalo svými záplavami stavbě mlýnů a mostů, ale naproti tomu skýtalo značné možnosti rybolovu a obchodní rozkvět města.
V městě samotném, ale i v jeho okolí najdeme spoustu významných památek, které stojí za zmínku a návštěvu. Ve městě je spousta překrásných staveb soustředěných v historickém centru. Na náměstí je muzeum, ve kterém se nachází sbírky od pravěku až po středověk. Součástí muzea je i Vikárka s Máchovou světničkou. V rohu náměstí je galerie výtvarného umění s unikátní sbírkou tzv. naivního umění. Nedaleko jižní strany náměstí jsou opraveny parkány, které spolu s Litoměřickou kapitulou tvoří známé panorama.
Litoměřice jsou též proslaveny výstavou Zahrada Čech a společenskou akcí Litoměřické vinobraní. V okolí města se nachází zřícenina hradů Hazmburk a Kamýk. Zámky Ploskovice a Libochovice dokazují rozkvět okolí dávných časů.
Nabídka služeb v okolí: