Českem s námi » Ubytování » Český ráj » Hotely-Hostely » Holín » Parkhotel Skalní město ***
A200

Parkhotel Skalní město ***

Parkhotel Skalní město ***

Typ ubytování: Hotely-Hostely

Turistická oblast: Český ráj
Adresa: 506 01 Pařezská Lhota 34, Holín
Telefon 1: +420 493 525 011
Telefon 2: +420 493 525 014
Mobil 1: +420 737 544 445
Web: http://www.skalnimesto.cz
E-mail: email
Počet lůžek:56

Jedním z nejkrásnějších míst v České republice je oblast Českého ráje, ležící necelých 100 km SV od Prahy. Východní branou do stále častěji turisty navštěvované krajiny s řadou pozoruhodností jsou Prachovské skály. Od roku 1936 k Prachovským skalám patří i Parkhotel Skalní město - celoročně otevřený stylový hotel rodinného typu.
Hotel stojí na okraji rekreačně využívaného parku o výměře 3 hektarů. Má k dispozici 28 2-lůžkových pokojů vybavených sprchou, WC, TV/SAT
a telefonem. Pro naše hosty je připraveno 64 míst v hotelové restauraci, 24 v odděleném salónku a 40 míst v hotelovém klubu, který lze využít i jako jednací nebo školicí místnost. Prostory pokojů i školicích místností jsou pokryty signálem wi-fi pro připojení k internetu.
Ubytovaným hostům i volně příchozím návštěvníkům restaurace nabízíme velký výběr specialit mezinárodní i místní kuchyně, klasický sortiment
nápojů korunovaný stálicí mezi českými nápoji - dvanáctistupňovým plzeňským Prazdrojem.
To vše za rozumné ceny a v pěkném prostředí Prachovských skal.
Zajímavé slevy ve stravování jsou poskytovány pro skupiny návštěvníků a pro skupiny účastníků školení.
Pro potřeby firemních školení je ve školících místnostech (40, 24 a 20 os.) k dispozici následující technika: flipcharty, promítací plátna, televizory, videa, dia-projektor, CD-přehrávač, zesilovače a reproduktorové soustavy.
Součástí hotelu je i vlastní parkoviště, které může být době od 22:00 do 6:30 hodin uzamčeno. Pro ubytované hosty a návštěvníky restaurace
je parkoviště zdarma. Pro ubytované cyklisty úschovna kol zdarma.

Okolí :
Prachovské skály
- brána do Českého ráje - jsou nejznámějším skalním městem v kvádrových pískovcích České tabule, ve výšce mezi 350 - 450-ti m n. m. Jako typický příklad pískovcovitého skalního města byly prohlášeny za státní přírodní rezervaci již v roce 1933. Kromě přírodních pozoruhodností mají i bohaté památky prehistorické a historické, např. vykopávky, nálezy žárových a kostrových hrobů, zbytky valů původního opevnění, mohyly apod.
Masív pískovce vznikl na dně křídového moře v druhohorách. Po jeho ústupu pískovcová naplavenina byla uchráněna před vodami čedičovými vyvřelinami Svinčice, Velké Hůry a Přivýšiny. Působením deště, tepla, mrazu a větru byly vymodelovány nejrůznější tvary a podoby v měkkém pískovci. Pro snadnou přístupnost se stala oblast Prachovských skal vyhledávaným místem klimatickým a turistickým, ale i horolezci zde najdou mnoho cvičných terénů.
Vzhledem ke škodám a devastacím, které v minulých letech vznikly ve známé přírodní rezervaci vlivem velkého turistického a sportovního provozu,
je vydán přísný zákaz vstupu mimo značené turistické cesty.
Turistické využití Prachovských skal počalo v roce 1879, kdy Vojta Náprstek zorganizoval se svými přáteli zájezd do Prachovských skal
z Prahy. Horolezectví se zde provozuje od roku 1904, v roce 1924 vznikl v Jičíně Klub čs.alpinistů.
V Prachovských skalách na 217 skalních věžích vedou horolezecké cesty různého stupně obtížnosti (I. nejlehčí až X. nejtěžší).


Tipy na výlet :
Město Jičín
Okresní město, 17.000 obyvatel, městská památková rezervace, je výchozí bránou Českého ráje a především Prachovských skal. Má bohatou historii i současnost. Největší rozmach zaznamenal za vlády Albrechta z Valdštejna, který nechal vystavět nový zámek, začal upravovat okolní krajinu. Založil rozlehlou oboru s parkem Libosad a Lodžií, ke které z města vede čtyřřadá lipová alej v délce 1,7 km. Panorama Jičína ve směru od jihu tvoří Veliš, sv. Anna, Brada, Čeřovka, Zebín, Tábor, Železný, Bradlec a Kumburk. Na poměrně malém prostoru uvidíte najednou mnoho krajinných krás, památek a zajímavostí.

Gotický grad Kost
cca 4 km severovýchodně od Sobotky, založen na přelomu 14. a 15. století jednou z větví rodu Markvarticů. Návštěvníci mohou při prohlídce navštívit renesanční černou kuchyni nebo expozici zbraní. V současnosti vlastní hrad rod Kinských

Mladějov v Čechách
obec s gotickým kostelem ze 14. století v barokní úpravě z roku 1786 a s dřevěnou zvonicí

Loučná Hora
Zajímavý dřevěný kostelík

Rovensko pod Troskami
Městečko založené r. 1407 při osadě Týn. Kostel sv. Václava byl založen v pol. 14. stol. a v 2. pol. 16. stol. k němu byla přistavěna loď. V kostele renesanční kruchta a křtitelnice z r. 1575. V dřevěné zvonici původně postavené r. 1636 jsou tři tzv. rebelské zvony, obrácené srdcem vzhůru. Pocházejí ze 17. stol. Do pohybu se uvádějí šlapáním.

Turnov
Město bylo založeno v pol. 13. stol. Jaroslavem a Havlem z rodu Markvarticů na ostrohu nad řekou Jizerou. Rozvíjelo se ve významné centrum obchodu a řemesel. Broušení drahých kamenů a ojedinělá výroba šperků z českých granátů proslavily Turnov po celém světě. Roku 1884 se zde zakládá odborná šperkařská škola, jediná svého druhu v Evropě. Zachována renesanční radnice z r. 1526, která byla několikrát upravovaná. Gotický kostel sv. Mikuláše ze 14. stol. renesančně upraven a r. 1722 zbarokizován. Dominantou města je novogotický kostel Panny Marie z 19. stol. s nedostavěnou věží. Kostel sv. Františka z Assisi ze 17. stol. několikrát zničen ohněm a poč. 19. stol. naposledy přestavován. Městské divadlo z let. 1872 - 1874 je zmenšenou podobou Prozatímního divadla v Praze. V Okresním muzeu Českého ráje rozsáhlá expozice drahých kamenů, šperků, geologie, archeologie, historie a národopisu. Unikátní panoramatický obraz Mikoláše Alše "Pobití Sasíků pod Hrubou Skálou". K častým cílům turistů patří zámek Hrubý Rohozec, hrad Valdštejn a Dlaskův statek v Dolánkách u Turnova. Správa CHKO Český ráj.
Nabídka služeb v okolí: