Českem s námi » Ubytování » Krušné hory » Hotely-Hostely » Tisá » Na konci
A2823

Na konci

Na konci

Typ ubytování: Hotely-Hostely

Turistická oblast: Krušné hory
Adresa: Tisá čp. 454, Tisá
Mobil 1: +420 737 777 000
Web: http://www.penzionnakonci.cz/
E-mail: email
Počet lůžek:10

V našem nově zrekonstruovaném penzionu z roku 2004 nabízíme celoroční ubytování v 5 dvoulůžkových pokojích, z nichž 2 lze spojit ve 4 lůžkový apartmán. Jeden z 2-lůžkových pokojů je zcela oddělen samostatným vhodem do podkroví. Každý ze zmíněných pokojů má vlastní sociální zařízení. Jediný čtyřlůžkový pokoj má k dispozici rohovou vanu a TV.

Návštěvníkům je k dispozici společná kuchyňka v přízemí s kompletním vybavením zahrnující ledničku, mikrovlnou troubu, sporák a základní kuchyňské nádobí. Po vzájemné dohodě můžeme pro Vás připravit studenou snídani v kontinentální podobě (pečivo, máslo, sýr, džem, med, káva, čaj).

K dispozici je také úložný prostor pro kola, běžky, lyže, či jiné sportovní vybavení. Využít můžete také společnou sušárnu na prádlo. Před penzionem je připravena grilovací souprava s posezením a výhledem na České středohoří, konkrétně vrchol Milešovky a Kletečné).

Po náročném dni můžete posedět ve společenské místnosti, kde lze využít biliárový stůl nebo TV či jen tak posedět u stolečků a přemýšlet o dalším dni, stráveném u nás v Tisé, v Penzionu "Na konci" ....Krátce o Tiských stěnách .... pro podvečerní procházku
Tiské stěny jsou přírodní památkou - bizarním skalním městem jižního okraje krušnohorského zlomu druhohorní pískovcové tabule. V západním výběžku Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce vytvářejí spolu s Rájeckými stěnami, Ostrovskýmí stěnami a Vysokým Sněžníkem atraktivní turistickou a horolezeckou oblast. Pískovcový masiv Tiských stěn, dosahující nadmořské výšky až 613 metrů, spadá k jihu téměř jednolitou svislou hradbou, na severní straně byl erozivními denudačními procesy rozrušen do četných sloupů, věží, stěn, roklí, soutěsek, převisů, jeskyň, náměstí a skalních hřibů. Tiské stěny patří k nejstarším turistickým oblastem Labských pískovců. Dočteme se o nich například již v průvodci po děčínském panství z roku 1828, ve kterém nalezneme i jedno z nejstarších vyobrazení části zdejších skal - útvary Doktor a Starosta (Der Doctor und der Bűrgermeister bei Tyssa). K návštěvě skalního města byl v dřívějších dobách doporučován průvodce, který cestou upozorňoval na skalní útvary podněcující návštěvníkovu fantazii. Tradice názvů skal se udržuje, ty nejznámější se zachovaly dodnes. Tiské stěny se dělí na dvě velké části - VELKÉ A MALÉ STĚNY, jimiž vedou prohlídkové trasy. Obě spojuje naučná stezka značená bílým čtvercem s úhlopříčným zeleným pruhem, na které je 7 informativních zastávek. Po hřebeni Velkých stěn vede také červeně značená turistická stezka, která je nejkratší spojnicí mezi vstupním areálem a východním koncem skalního města u Turistické chaty.
Pobyt vhodný pro:
pobyt na horách
Nabídka služeb v okolí: