Českem s námi » Ubytování » Kutnohorsko, Posázaví » Hotely-Hostely » Kolín » Theresia
A639

Theresia

  • Theresia
  • Theresia 2
  • Theresia 3
  • Theresia 4

Typ ubytování: Hotely-Hostely

Turistická oblast: Kutnohorsko, Posázaví
Adresa: Na Petříně 991, Kolín
Telefon 1: +420 321 711 117
Fax: +420 321 711 135
Web: http://www.hoteltheresia.cz
E-mail: email
Počet lůžek:72

Hotel Theresia se nachází v historickém městě Kolín, které leží na obou březích řeky Labe 60 km východně od Prahy. Městem prochází důležitá železniční a silniční tepna spojující Prahu s východem Čech.

Hotel nabízí 36 pokojů, k dispozici je 6 apartmá a 2 bezbariérové pokoje.Hostům je k dispozici TV se satelitním příjmem,telefon s přímou volbou a také stálá služba recepce. Snídaně formou švédských stolů v hotelové restauraci s nabídkou lehkého snacku nebo kvalitních jídel a nápojů i během dne.

Našim hostům dále nabízíme následující služby: podzemní garáž, směnárenská činnost, prádelna,letní zahrádka,pronájem konferenčních sálů,uspořádání různých oslav/rauty,svatby/.Město Kolín bylo založeno za vlády krále Přemysla Otakara II a rozkládá se na obou březích řeky Labe. Poprvé je jeho existence doložena listinou z roku 1261. Po vzniku města byla zahájena stavba městského kostele (sv. Bartoloměje), který je dominantou města a jehož stavitelem byl Petr Parléř.

Centrum města je tvoří Karlovo náměstí, kde se dochovalo několik domů s původními štíty z doby baroka. Ve středu náměstí najdete kašnu s morovým sloupem (r. 1494). Neméně důležitou památkou v centru města jsou i zbytky židovského gheta se synagogou a starý židovský hřbitov.

Do historie města Kolín se zapsalo i mnoho umělců, výtvarníků či literárních tvůrců jako např. skladatel a kapelník František Kmoch, na jehož počest se každoročně koná mezinárodní festival dechové hudby "Kmochův Kolín" s bohatou účastí nejen českých kapel, malíř Rudolf Kremlička, fotograf Josef Sudek či básník Josef Svatopluk Machar.
Nabídka služeb v okolí: