Českem s námi » Ubytování » Adršpašsko, Broumovsko » Penziony » Hořičky » Čapkův statek
A1920

Čapkův statek

  • Čapkův statek
  • Čapkův statek 2
  • Čapkův statek 3
  • Čapkův statek 4

Typ ubytování: Penziony

Turistická oblast: Adršpašsko, Broumovsko
Adresa: Hořičky - Chlístov č.p.20, Hořičky
Telefon 1: +420 241 722 160
Telefon 2: +420 491 491 354
Fax: +420 241 722 160
Mobil 1: +420 604 257 653
Mobil 2: +420 604 927 784
Web: http://www.capkuvstatek.cz
E-mail: email
Počet lůžek:20

Čapkův statek se nachází v překrásné malebné oblasti Podkrkonoší a Orlických hor, cca. 20 km od polsko-české hranice, v obci Hořičky-Chlístov (438 m.n.m.), která je historickyznámá slavným léčitelem zlomenin Pichem, dále pak řadou nádherných roubených chalup. Tato oblast je bohatá na řadu historických památek jako např. Hospital -zámek Kuks a Braunův betlém vytesaný do skal, muzeum Boženy Němcové v České Skalici, Ratibořický zámek, Adršpašskoteplické skály, Broumovské stěny, ZOO Dvůr Králové, Obří akvárium Hradec Králové, zámek Opočno, muzeum betlémů v Třebechovicích,Dobruška-F.L.Věk, Hronov-A.Jirásek, Miletín-K.J.Erben, Krčín u Nového Města nad Metují- vznik husitské jednoty, atd.

Luxusní ubytování je v nově zrekonstruovaném areálu bývalého panského dvora, nazývaného „ČAPKŮV STATEK“. Tento statek byl založen pravděpodobně v 17 století společně se dvěma sousedícími statky.
Areál tvoří 3 samostatně stojící celokamenné budovy. Pokoje jsou vybaveny vlastním soc. zařízením (WC & sprch. koutem nebo vanou), apartmány samostatnou kuchyňkou. V budově "A" je k dispozici kompletně zařízená kuchyň s myčkou, chladničkou, mikrovlnou troubou a pračkou. V každé budově je společenská místnost s krbemV budově "B" je tato společ.místnost využívána jen jako jídelna pro klienty.
V létě je k dispozici krytý bazén. Mimo sezonu je možné bazén vyhřívat a to jen na objednávku za poplatek.
Parkování pro auta i autobusy je uvnitř areálu.
K areálu přiléhá i biofarma s domácími zvířaty.
Ubytování je vhodné pro týdenní i víkendové pobyty rodin s dětmi nebo skupiny s možností nedalekého rybaření, houbaření, turistiky, poznávacích výletů do historického okolí, v zimě též vhodné pro náruživé lyžaře a běžkaře (sjezdovky v blízkém Vrchlabí , Peci pod Sněžkou,Mladé Buky).
V přízemí budovy „A“ najdete společenskou místnost a kompletně zařízenou kuchyň. Ve středu společenské místnosti se tyčí pískovcový sloup, podpírající klenby stropu. Je zde k dispozici otevřený krb, jídelní stůl, sedací souprava s konferenčním stolkem, klavír pro zpestření večerní pohody . Kuchyň je vybavena lednicí, sporákem, plynovou troubou, mikrovlnnou troubou, myčkou nádobí a nejdete zde také pračku prádla. V prvním patře se nachází 3 dvoulůžkové pokoje (s možností přistýlky) s prostornými koupelnami (dvě jsou se sprchovým koutem, třetí s vanou).
Při vstupu do budovy „B“ se octnete v předsíni,.. Po vaší levé straně se nachází společenská místnost v loveckém stylu (obr.č.2), kde se podávají snídaně, příp. večeře. Večerní náladu vám zpříjemní praskání ohně v otevřeném krbu, a televize . Posezení s konferenčním stolkem (obr.č.3) je samozřejmostí. V prvím patře této budovy se nachází 3 apartmá v holandském, thajském a českém stylu. Ve všech apartmá jsou k dispozici minikuchyňky a vlastní sociální zařízení (koupelna + wc).


(obr.č.2)


(obr.č.3)

České apartmá obsahuje dvě místnosti. Typickou českou ložnici (obr.č.4) s dvoulůžkovou postelí (s možností přistýlky) a místost s minikuchyňkou, jídelním koutem a pohovkou (možné využít jako další lůžko). Koupelna je vybavena vanou.
Holandské apartmá obsahuje také dvě místnosti. Ložnici (obr.č.5) s dvoulůžkovou postelí (s možností přistýlky) a místnost s minikuchyňkou a jídelním koutem. Koupelna je vybavena sprchovým koutem.

Thajské apartmá je děleno do dvou pater, které spojuje točité schodiště. V podkrovní části apartmá se nachází ložnice s dvoulůžkovou postelí (obr.č.6), ve vedlejší místnosti je pohovka(1 možná přistýlka. V přízemní části aparmá najdete opět ložnici s dvoulůžkovou postelí (obr.č.7), jídelnu a místnost s minikuchyňkou. Koupelna je vybavena sprchovým koutem.
Nabídka služeb v okolí: