Českem s námi » Ubytování » Beskydy, Valašsko, Javorníky » Penziony » Horní Bečva » Jana Hatlapatková
A4294

Jana Hatlapatková

Jana Hatlapatková

Typ ubytování: Penziony

Turistická oblast: Beskydy, Valašsko, Javorníky
Adresa: Horní Bečva 820, Horní Bečva
Telefon 1: +420 571 645 122
Web: http://www.ubytovani-beskydy.com
E-mail: email
Počet lůžek:5

Obec Horní Bečva leží v chráněné krajinné oblasti Beskyd v údolí horního toku Rožnovské Bečvy.

Je to typická horská obec s nadmořskou výškou v centru 505 m. n. m. Nejvyšší vrchol je Vysoká 1024 m. n. m. Horskému charakteru odpovídá i značná rozlehlost obce, v níž žije 2472 obyvatel, starší generace v typických valašských dřevěnicích, mladší pak v moderních rodinných domcích.

Svou geografickou polohou je Horní Bečva vyhledávaným místem k letní i zimní rekreaci. V katastru je více než 500 soukromých chat a několik desítek rekreačních a hotelových zařízení. Po celý rok je možno využívat značených turistických tras k procházkám, výletům a cykloturistice po horských hřebenech přes Soláň, Radhošť, Pustevny, Lysou Horu až k vrcholům Malého Javorníku aj.

V létě je zde navíc možnost koupání, vodních sportů a rybaření v přehradní nádrži (5 ha).


V zimě lze využívat turistické trasy k lyžařským tůrám a ani milovníci alpského lyžování zde nepřijdou zkrátka - na svazích obce je celkem 11 soukromých lyžařských vleků včetně možnosti výuky lyžování.


Půvab Valašska, rázovitost krajiny i obyvatel inspirovala ji řadu básníků, spisovatelů, malířů i hudebních skladatelů. V místních galeriích vystavují svá díla přední současní malíři, sochaři a fotografové. V působivém prostředí chrámů a koncertních sálů jsou pořádány koncerty klasické vážné i populární hudby.

Neodmyslitelnou součástí Valašska je folklór, uchovaný četnými tanečními i pěveckými soubory a prezentovaný v pestré celoroční programové nabídce Valašského muzea v přírodě i při tradičních oslavách na mnoha jiných místech regionu.

Sport

Na jaře, v létě a na podzim nabízí Horní Bečva atraktivní turistické trasy, 60 km cyklistických stezek, které uspokojí začínající i náročné sportovce. Vybraná rekreační zařízení jsou vybavena půjčovnami kol, saunami, bazény a dal ím nezbytným servisem pro návštěvníky. Také si můžete zaplavat v místní přehradě nebo se věnovat mnoha dalším sportům.


V zimním období jsou k dispozici místní běžecké trasy a bohatá nabídka sjezdovek.

Turistika

Beskydy, Pobeskydí a celý region jsou významnou turistickou oblastí České republiky a východiskem pro cesty do sousedního Polska a Slovenska. Chráněná krajinná oblast zde vznikla v roce 1973 a svou rozlohou 1160 km2 je největší v ČR. Chráněn je nejen výjimečný ráz zdejší horské krajiny, přírodní zdroje, vyvážené životní prostředí, vegetace, živočichové, vodní zdroje, půda, ale také lidové stavby.


Zajímavá místa v okolí Horní Bečvy

Rozhledna Sůkenická

Kaple Cyrila a Metoděje na Radhošti

Socha pohanského boha Radegasta také na Radhošti

Rožnov pod Radhoštěm

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm

Velké Karlovice s mnoho původními dřevěnými stavbami - roubený kostel a fara z let 1752-1754, valašské fojtství z konce 18. století, starý kupecký dům z roku 1813, atd.

Služby


Stravování a občerstvení
Restaurace Dvořáček, střed obce, tel.:571 645324
Motorest BEČVAN, střed obce, tel.:571 645130
Restaurace pod přehradou, u přehrady, tel.:571 645114
Restaurace na Bečvici, horní konec obce, tel.:571 645125
Pobyt vhodný pro:
pobyt na horách
Nabídka služeb v okolí: