Českem s námi » Ubytování » Beskydy, Valašsko, Javorníky » Penziony » Podkopná Lhota » Pension Rolimpex
A3305

Pension Rolimpex

  • Pension Rolimpex
  • Pension Rolimpex 2
  • Pension Rolimpex 3
  • Pension Rolimpex 4

Typ ubytování: Penziony

Turistická oblast: Beskydy, Valašsko, Javorníky
Adresa: Podkopná Lhota 111, Podkopná Lhota
Telefon 1: +420 577 453 383
Mobil 1: +420 603 215 621
Web: http://www.rolimpex.cz
E-mail: email
Počet lůžek:7

Tento rodinný Pension se nachází v krásné a čisté přírodě, v nadmořské výšce 527 m, obklopený horským potokem a romantickou přírodou na rozmezí Hostýnsko - Vizovických vrchů ve Zlínském kraji.
Pension je umístěn na kopci s krásným výhledem do okolí. Je vhodný především pro rodinnou rekreaci, nebo pro menší uzavřenou společnost.
Kapacita pensionu je 7 osob . Lůžková skladba : 5 lůžek + 2 přistýlky (1x 3 lůžka, 1x 2 lůžka, v obývacím pokoji rozkládací sedačka- 2x přistýlka) . Jedná se o prázdninový dům s celoročním provozem a úplnou vybaveností. V kuchyňce je veškeré nádobí, příbory, porcelán, sklo, lednička s mrazničkou, mikrovlnná trouba, el. sporák s keramickou deskou a s horkovzdušnou troubou, varná konvice atd. Pension Rolimpex prošel v průběhu října a listopadu 2004 kompletní adaptací interiérů, nové ložnice včetně nábytku a nová kuchyň.
Obývací pokoj je vybaven - BTV, rádio, video, satelit , minibar , nábytek a sedačka 3+2+1.
2 x WC, koupelna s vanou, prádelna s vířivou pračkou , zimní šatna.

Cena : 1.350,-- Kč/objekt/noc + DPH

Zapůjčení horských kol . Bazén, zahradní sprcha, slunečníky, lehátka , dětské stolky, zahradní posezení s ohništěm, opékací jehlice a příslušenství potřebné k opékání, nadstřešené uzamykatelné parkoviště, apod.


Okolí :
Tento rodinný Pension se nachází v krásné a čisté přírodě, v nadmořské výšce 527 m, obklopený horským potokem a romantickou přírodou na rozmezí Hostýnsko - Vizovických vrchů ve Zlínském kraji.
Pension je umístěn na kopci s krásným výhledem do okolí. Je vhodný především pro rodinnou rekreaci, nebo pro menší uzavřenou společnost. U pensionu je venkovní posezení s možností grilování, bazén s lehátky a slunečníky.

Tipy na výlet :
Z Podkopné Lhoty je možné podnikat pěší, cykloturistické i automobilové výlety do nejbližšího, velmi zajímavého okolí, ale i do vzdálenějších míst Valašska, Hostýnských a Vizovických vrchů, jakož i do přilehlejších oblastí Moravského Slovácka a Hané.
Vrch Hostýn (735 m)


Z daleka viditelný a dávající krásný pohled na okolní krajinu. Starodávné poutní místo s barokním chrámem z roku 1721 - 48. Uvnitř chrámu socha panny Marie, vysílající blesky proti Tatarům, kteří v roce 1242 nedaleké kraje pustošili. Zajímavá stará a nová Křížová cesta od arch. Jurkoviče a umělecké mozaiky od Jano Kohlera.
Vrch Hostýn je zajímavé navštívit zejména v období, kdy se konají poutě katolických věřící, ale i v zimním období. V okolí jsou sportovní a rekreační střediska a lyžařský vlek.


Vrch Tesák (688 m)

Je vzdálen 8 km od Bystřice pod Hostýnem. Turistické středisko pro zimní sporty, lyžařské vleky a zajímavé trasy pro lyžaře a běžkaře. Na rozloze 7,55 ha přírodní rezervace s původními bukovými lesy s vtroušenou jedlí, jasanem a klenem.V podrostech lesa se vyskytují vzácné karpatské druhy rostlin, jako např. ostřice chlupatá, pryšec mandloňový, šalvěj lepkavá a další.

Vrch Troják (590 m)

Je vzdálen 4 km od Tesáku. Lyžařské středisko při silnici ze Vsetína do Bystřice pod Hostýnem. Lyžařské vleky a lyžařské běžecké terény.

Město Vizovice (cca 10 km od Podkopné Lhoty)

Město má 4 500 obyvatel. Jeho dominantou je zámek dokončený roku 1770, v jehož interiérech jsou bohaté sbírky uměleckého porcelánu, nábytku a zbraní. Dále je zde obrazárna s díly holandských, vlámských a italských mistrů malířů, jako např. J. Breughel st. i ml., D. Taniers ml., Brendti, A. Meznasco, V. Liberi a jiní (díla rakouských, německých a českých krajinářů). V části zámku je muzeum. V zahradním průčelí zámku jsou dvě plastiky gladiátorů od A. Schweigla z doby kolem roku 1750. Ve městě je barokní kostel Sv. Vavřince z roku 1792.
Vizovicko je ovocnářský kraj, známý především pěstováním švestek, které jsou základem pro výrobu znamenité slivovice. Začátek pálení slivovice se datuje již z roku 1603. I když ve Vizovicích a okolí je celá řada palíren slivovice, nejznámější je značka Rudolf Jelínek, která je zavedená nejen u nás, ale i v zahraničí. Vizovice jsou dále známy i dekorativním pečivem, které se dříve peklo hlavně v období velkých svátků, zejména na vánoce. Nyní se však používá i při jiných příležitostech. V okolí Vizovic je dosud řada lidových umělců, kteří umí z těsta vykouzlit překrásné figurky.


Krajské město Zlín

Leží na rozhraní Valašska, Moravského Slovácka a Hané. Důležité obchodní a kulturní centrum, známé především výrobou obuvi firmy Baťa, která zde zahájila výrobu již v roce 1894. Velmi zajímavé obuvnické muzeum s exponáty obuvi ze všech zemí světa a dokumentující pokrok ve výrobě obuvi. Ve městě je dále oblastní muzeum Jihovýchodní Moravy, oblastní galerie výtvarného umění zahrnující výtvory českého malířství z rozhraní 19. a 20. století.
Předměstí Zlína-Malenovice, jsou typickým příkladem gotického plášťového hradu s renesanční a barokní přestavbou.

Další zajímavostí Zlína je zámek Lešná, v němž jsou soustředěny mineralogické a botanické sbírky a ZOO.

6 km od centra Zlína je obec Štípa, kde je kaple s hrobkou hraběcí rodiny Seilernů z roku 1905, kteří byli majiteli velkých panství na jižní Moravě. Při silnici na Hvozdnou je zachovalý větrný mlýn Větřák, holandského typu z roku 1885. Mlýn byl v provozu ještě za 2. světové války.


Luhačovice

Známé lázeňské město pro léčení chorob horních i dolních cest dýchacích, cukrovky a onemocnění zažívacích orgánů. V okolí je 11 minerálních pramenů (Vincentka, Aloiska, Ottovka, Amantka, atd.). V areálu lázní je vodoléčebný ústav, který má 4 sirné prameny a slatinné lázně z roku 1902. Dále je zde kolonáda, několik budov ve stylu starobylé valašské architektury podle projektů D. Jurkoviče a etnografické muzeum, zahrnující sbírky lidového umění luhačovického regionu "Zálesí".

Rožnov pod Radhoštěm

V tomto typickém valašském městě je pozoruhodné Národopisné muzeum v přírodě (Skansen) s charakteristickými stavbami a řemesly, které byly příznačné pro oblast Valašska minulého století a první poloviny 20. století. K pozoruhodnostem patří mj. též větrný mlýn, který je plně funkční.

Hrad Buchlov

Po pravé straně silnice z Uherského Hradiště na Brno je zachovalý hrad Buchlov. Z hradeb je krásný pohled na oblast Chřibských vrchů. V nedalekých Buchlovicích je zámek a zámecký park, s množstvím vzácných stromů.

Velehrad

Nedaleko Uherského Hradiště a Buchlova je poutní místo Velehrad s bohatou historií a muzejními památkami cyrilometodějské tradice.V letních měsících je Velehrad nejčastěji navštěvován katolickými poutníky z širokého okolí. Nejmohutnější pouť bývá na svátek Cyrila a Metoděje - 5. července.
Pobyt vhodný pro:
pobyt na horách
Nabídka služeb v okolí: