Českem s námi » Ubytování » Beskydy, Valašsko, Javorníky » Penziony » Trnava » Pension Karolína
A3301

Pension Karolína

  • Pension Karolína
  • Pension Karolína 2
  • Pension Karolína 3
  • Pension Karolína 4
  • Pension Karolína 5
  • Pension Karolína 6

Typ ubytování: Penziony

Turistická oblast: Beskydy, Valašsko, Javorníky
Adresa: Trnava u Zlína č.p.32, Trnava
Telefon 1: +420 577 453 383
Mobil 1: +420 603 215 621
Web: http://www.rolimpex.cz
E-mail: email
Počet lůžek:18

Jedná se o nový objekt v provozu od XII. 2002. Ubytovací kapacita tohoto objektu je pro 18 osob. Lůžková skladba : 1x jednolůžkový pokoj , 3x třílůžkový pokoj , 2x Apartmán (2 lůžka + 2 přistýlky)
V každém pokoji je k dispozici komfortní nábytek, WC, sprcha s teplou i studenou vodou, lednička s minibarem, televize a telefon. Apartmány jsou odděleny od hlavní budovy pensionu spojovacím mostem. V Loveckém apartmánu je k dispozici WC, sprcha s teplou i studenou vodou. Čajová kuchyňka s veškerým nádobím, příbory, porcelánem a sklem, ledničkou a el. sporákem se sklokeramickou varnou deskou k pohodlnému vaření. Druhý pokoj je zařízen v mysliveckém stylu. Je zde lednička s minibarem, barevná televize, Minisystém (rádio+ CD+přehrávač) , sedací souprava a nábytek, telefon. Druhýá apartmán je zařízen ve Valašském stylu. Má svou vlastní malou plně vybavenou čajovou kuchyňku s ledničkou, varnou konvicí, mikrovlnnou troubou, barevný televizor, rádio s kazetovým přehrávačem. V obývací části je sedačka, koupelna se sprchou a WC.

Celoročně je zde k dispozici recepce, uzamykatelné parkoviště , prodej hygienických a dárkových potřeb, možnost polopenze - výběr ze dvou jídel: cena 160,- Kč/osoba/den, nebo snídaně rozšířené, kontinentální - cena 100,- Kč/osoba/den , možnost použití společenské místnosti s BTV , vybavené tělocvičny, půjčovna sportovního nářadí , horských kol apod. , prodej nápojů provoz baru, venkovní bazén 3x7,5 m s osuškou a lehátkem pro každou ubytovanou osobu, letní zahrádka se širokou nabídkou chlazených nápojů.


Ceny:
jednolůžkový pokoj 350,- Kč + DPH
třílůžkový pokoj 800,- Kč + DPH
apartmán (2+2) 900,- Kč + DPH

Okolí :
Stylový penzion se zajímavými interiéry je ideálním místem pro rodinou rekreaci, nebo pro setkání přátel. Nachází se v krásném a doposud zachovalém prostředí Hostýnsko-Vizovických vrchů v obci Trnava u Zlína. Zdejší přírodní podmínky poskytují velké možnosti k letní a zimní rekreaci.
V letním období je zde možnost pěší turistiky a cykloturistiky, sběru lesních plodů a koupání. V zimě okolí poskytuje ideální podmínky pro běžecké a sjezdové lyžování (nedaleko vzdálená sjezdovka s vlekem Tatra-Pomou).


Tipy na výlet :
Z obce Trnava je možné podnikat pěší i automobilové výlety do nejbližšího, velmi zajímavého okolí, ale i do vzdálenějších míst Valašska, Hostýnských a Vizovických vrchů, jakož i do přilehlejších oblastí Moravského Slovácka a Hané.
Vrch Hostýn (735 m)


Z daleka viditelný a dávající krásný pohled na okolní krajinu. Starodávné poutní místo s barokním chrámem z roku 1721 - 48. Uvnitř chrámu socha panny Marie, vysílající blesky proti Tatarům, kteří v roce 1242 nedaleké kraje pustošili. Zajímavá stará a nová Křížová cesta od arch. Jurkoviče a umělecké mozaiky od Jano Kohlera.
Vrch Hostýn je zajímavé navštívit zejména v období, kdy se konají poutě katolických věřící, ale i v zimě. V okolí jsou sportovní a rekreační střediska a lyžařský vlek.


Vrch Tesák (688 m)

Je vzdálen 8 km od Bystřice pod Hostýnem. Turistické středisko pro zimní sporty, lyžařské vleky a zajímavé trasy pro lyžaře a běžkaře. Na rozloze 7,55 ha přírodní rezervace s původními bukovými lesy s vtroušenou jedlí, jasanem a klenem.V podrostech lesa se vyskytují vzácné karpatské druhy rostlin, jako např. ostřice chlupatá, pryšec mandloňový, šalvěj lepkavá a další.

Vrch Troják (590 m)

Je vzdálen 4 km od Tesáku. Lyžařské středisko při silnici ze Vsetína do Bystřice pod Hostýnem. Lyžařské vleky a lyžařské běžecké terény.

Město Vizovice (cca 10 km od Podkopné Lhoty)

Město má 4 500 obyvatel. Jeho dominantou je zámek dokončený roku 1770, v jehož interiérech jsou bohaté sbírky uměleckého porcelánu, nábytku a zbraní. Dále je zde obrazárna s díly holandských, vlámských a italských mistrů malířů, jako např. J. Breughel st. i ml., D. Taniers ml., Brendti, A. Meznasco, V. Liberi a jiní (díla rakouských, německých a českých krajinářů). V části zámku je muzeum. V zahradním průčelí zámku jsou dvě plastiky gladiátorů od A. Schweigla z doby kolem roku 1750. Ve městě je barokní kostel Sv. Vavřince z roku 1792.
Vizovicko je ovocnářský kraj, známý především pěstováním švestek, které jsou základem pro výrobu znamenité slivovice. Začátek pálení slivovice se datuje již z roku 1603. I když ve Vizovicích a okolí je celá řada palíren slivovice, nejznámější je značka Rudolf Jelínek, která je zavedená nejen u nás, ale i v zahraničí. Vizovice jsou dále známy i dekorativním pečivem, které se dříve peklo hlavně v období velkých svátků, zejména na vánoce. Nyní se však používá i při jiných příležitostech. V okolí Vizovic je dosud řada lidových umělců, kteří umí z těsta vykouzlit překrásné figurky.


Krajské město Zlín

Leží na rozhraní Valašska, Moravského Slovácka a Hané. Důležité obchodní a kulturní centrum, známé především výrobou obuvi firmy Baťa, která zde zahájila výrobu již v roce 1894. Velmi zajímavé obuvnické muzeum s exponáty obuvi ze všech zemí světa a dokumentující pokrok ve výrobě obuvi. Ve městě je dále oblastní muzeum Jihovýchodní Moravy, oblastní galerie výtvarného umění zahrnující výtvory českého malířství z rozhraní 19. a 20. století.
Předměstí Zlína-Malenovice, jsou typickým příkladem gotického plášťového hradu s renesanční a barokní přestavbou.

Další zajímavostí Zlína je zámek Lešná, v němž jsou soustředěny mineralogické a botanické sbírky a ZOO.

6 km od centra Zlína je obec Štípa, kde je kaple s hrobkou hraběcí rodiny Seilernů z roku 1905, kteří byli majiteli velkých panství na jižní Moravě. Při silnici na Hvozdnou je zachovalý větrný mlýn Větřák, holandského typu z roku 1885. Mlýn byl v provozu ještě za 2. světové války.


Luhačovice

Známé lázeňské město pro léčení chorob horních i dolních cest dýchacích, cukrovky a onemocnění zažívacích orgánů. V okolí je 11 minerálních pramenů (Vincentka, Aloiska, Ottovka, Amantka, atd.). V areálu lázní je vodoléčebný ústav, který má 4 sirné prameny a slatinné lázně z roku 1902. Dále je zde kolonáda, několik budov ve stylu starobylé valašské architektury podle projektů D. Jurkoviče a etnografické muzeum, zahrnující sbírky lidového umění luhačovického regionu "Zálesí".

Rožnov pod Radhoštěm

V tomto typickém valašském městě je pozoruhodné Národopisné muzeum v přírodě (Skansen) s charakteristickými stavbami a řemesly, které byly příznačné pro oblast Valašska minulého století a první poloviny 20. století. K pozoruhodnostem patří mj. též větrný mlýn, který je plně funkční.

Hrad Buchlov

Po pravé straně silnice z Uherského Hradiště na Brno je zachovalý hrad Buchlov. Z hradeb je krásný pohled na oblast Chřibských vrchů. V nedalekých Buchlovicích je zámek a zámecký park, s množstvím vzácných stromů.

Velehrad

Nedaleko Uherského Hradiště a Buchlova je poutní místo Velehrad s bohatou historií a muzejními památkami cyrilometodějské tradice.V letních měsících je Velehrad nejčastěji navštěvován katolickými poutníky z širokého okolí. Nejmohutnější pouť bývá na svátek Cyrila a Metoděje - 5. července.
Pobyt vhodný pro:
pobyt na horách
Nabídka služeb v okolí: