Českem s námi » Ubytování » Beskydy, Valašsko, Javorníky » Penziony » Velké Karlovice » Penzion Na Pluskovci
A741

Penzion Na Pluskovci

  • Penzion Na Pluskovci
  • Penzion Na Pluskovci 2
  • Penzion Na Pluskovci 3
  • Penzion Na Pluskovci 4
  • Penzion Na Pluskovci 5
  • Penzion Na Pluskovci 6
  • Penzion Na Pluskovci 7
  • Penzion Na Pluskovci 8
  • Penzion Na Pluskovci 9
  • Penzion Na Pluskovci 10

Typ ubytování: Penziony

Turistická oblast: Beskydy, Valašsko, Javorníky
Adresa: Velké Karlovice 787, 756 06 Vsetín, Velké Karlovice
Mobil 1: +420 605 730 142
Web: http://www.napluskovci.com
E-mail: email
Počet lůžek:80

Penzion Na Pluskovci se nachází v centru Valašska, ve Velkých Karlovicích. Je situován v klidném údolí, obklopeném lesy.

Velké Karlovice se nacházejí východně od okresního města Vsetín, od kterého jsou vzdáleny asi 25 km, v předhůří Karpat. Průměrná nadmořská výška je 512 m . Obec je pohraniční. Z jedné strany je ohraničena Javorníky a z druhé Beskydy. Nejvyšší hora na území Velkých Karlovic je Vysoká – 1024m. Pod kótou Trojačka pramení řeka Horní, nebo také Vsetínská Bečva. V údolí Jezerné je karlovské jezero, o kterém napsal pohádku Karel Jaromír Erben. Velké Karlovice s rozlohou 82 Km² patří mezi největší obce v České republice. Velké Karlovice se dělí na několik údolí : Bzové, Jezerné, Pluskovec, Miloňov, Miloňovky, Leskové, Podťaté a Tísňavy. Dále tu najdeme ještě více malých údolíček. Bájnou horou je Soláň (861m). V současnosti mají Karlovice asi kolem 3000 obyvatel.

Památky

V 18. stol. vznikaly v Karlovicích typické valašské stavby. Byly stavěny především ze dřeva a kamene.

Kostel :

Nejznámější typickou valašskou stavbou je karlovský kostel pany Marie Sněžné spolu s roubenou farou z roku 1754. Kostel je postaven ve stylu lidového baroka ve tvaru kříže.Stavěl jej Jan Žák z Hažovic spolu s karlovskými občany. U kostela stojí dvě lípy, které však byly poškozeny vichřicí. O kostelu se také traduje, že na něm nebylo použito jediného hřebíku.

Fojtství :

Další významnou kulturní památkou je karlovské fojství ve Bzovém. Fojství bylo postaveno roku 1793. Do obdelníku obestavěný dvůr s hospodářskými staveními, obrovskou lípou a potokem tvoří v krásném prostředí dokonalý harmonický celek. V Rožnovském skanzenu můžeme nalézt budovu s názvem fojství z Velkých Karlovic, jedná se však pouze o jeho kopii. Fojství je známo především z filmu, jako jsou např. Stíny horkého léta režiséra Františka Vláčila, nebo Polévka ze sekyry a další.

Muzeum :

Karlovice mají i své vlastní muzeum v bývalém kupeckém domě, který byl postaven roku 1813. Budova je napůl dřevěná, napůl zděná. Součástí budovy býval také obchod, v tom je dnes ono muzeum umístěno. Dnes je tento objekt památkově chráněný. Návštěvník může shlédnout expozice, které poskytují výmluvný a charakteristický obraz života lidí v tomto koutu Valašska.

Panský dům :

Ve Velkých Karlovicích si Šalamoun Reich, majitel skláren, v roce 1842 nechal postavit své sídlo: Panský dům. Ve své době byl vrcholem modernosti, stěny byly vyzdobeny okrasnými druhy dřeva, loveckými trofejemi. K panskému domu patřil také přírodní park v Miloňovkách, kde má také Š. Reich svou hrobku.

Příroda :

V katastru obce se nachází prales Razula (23,50 ha), který patří mezi nejstarší přírodní rezervace na Moravě. V roce 1924 byl prales prohlášen za přírodní rezervaci. Stáří stromů se odhaduje na 300 let a více. V Razule rostou vzácné rostliny a také zde hnízdí několik druhů chráněných ptáků.

Z živočichů, kteří jen přecházejí naši obec, nebo se rok , dva zdržují na tomto území jsou divočáci, vlci a někdy i medvědi. Kromě nich je v lesích rys, jelen, srnčí zvěř, jezevci, lišky, kuny atd. V jezeře pak můžeme vidět dnes již chráněné raky. Z ptáků lze jmenovat čápy, jestřáby nebo káně.

V obci rostou také vzácné rostliny, např. lýkovec, hořce, lilie zlatohlavá, několik druhů vstavačů a další.
Pobyt vhodný pro:
pobyt na horách
Nabídka služeb v okolí: