Českem s námi » Ubytování » Beskydy, Valašsko, Javorníky » Penziony » Velké Karlovice » Penzion Pohoda - Velké Karlovice
A4186

Penzion Pohoda - Velké Karlovice

Penzion Pohoda - Velké Karlovice

Typ ubytování: Penziony

Turistická oblast: Beskydy, Valašsko, Javorníky
Adresa: Velké Karlovice 541,PSČ 756 06, Velké Karlovice
Mobil 1: +420 777 612 411
Web: http://www.sweb.cz/beskydy/penzionpohoda
E-mail: email
Počet lůžek:14

Rodinný Penzion leží v turisticky atraktivní chráněné krajinné oblasti Moravskoslezských Beskyd a Javorníků, v obci Velké Karlovice, v údolí Léskové.


Toto pohoří je svým charakterem a výškou (kolem 1000 metrů nad mořem ) ideální jak pro rodiny s dětmi, tak pro starší lidi. Samotný penzion je ve výšce 610 metrů n.m. a právě proto tato krajina poskytuje ideální podmínky pro pěší turistiku. Velké množství cyklostezek zase nabízí ideální možnosti pro cykloturistiku. Pro zájemce tenisu lze dohodnout tenisové kurty, nebo squash, biliárd či bowling. V samotné obci je velké koupaliště a do vzdálenosti 15 km dvě jezera ke koupání. Milovníci zvířat si mohou zajezdit na koních.

V zimních měsících je zde vždy dostatek sněhu a lze využít několik lyžařských areálů ( Machůzky, Kyčerka, Léskové, Kasárna, Soláň, Bumbálka, Podťaté atd.) s velkým množstvím udržovaných sjezdovek a běžeckých tratí.


Z historických památek a zajímavostí lze doporučit karlovské muzeum, karlovský kostel ( dostavěn r. 1754), jezero, prales Razula s řadou chráněných rostlin , karlovské fojství nebo rozhlednu s výhledem na hřebeny Beskyd, Javorníků a slovenských hor. Za návštěvu jistě stojí Valašské muzeum v přírodě v nedalekém Rožnově pod Radhoštěm.

Samotný penzion je zrekonstruován v typicky valašském stylu se všemi detaily jako např. šindelová střecha, dřevěné rýny a držáky rýn, dobové dveře s kovanými klikami, dobové stropy a podlahy atd.
Pobyt vhodný pro:
pobyt na horách
Nabídka služeb v okolí: