Českem s námi » Ubytování » Český ráj » Penziony » Holín » Chata v Českém ráji
A2401

Chata v Českém ráji

  • Chata v Českém ráji
  • Chata v Českém ráji 2

Typ ubytování: Penziony

Turistická oblast: Český ráj
Adresa: Pařezská Lhota u Jičína, Holín
Telefon 1: +420 493 534 729
Mobil 1: +420 775 024 250
Web: http://ceskyraj.czweb.org/CZ/
E-mail: email
Počet lůžek:4

Chata se nachází na prosluněné stráni. Pouhých 100m přes les je zřícenina bývalého loupežnického hradu Pařez. Toto místo je ideální pro podnikání zajímavých výletů a procházek, neboť kolem vedou naučné stezky, ale přesto zde je absolutní oáza klidu a pohody.

Zajímavá místa, která můžete navštívit pěšky jsou například Prachovské skály - Turistická chata vzdálená procházkou lesem a skalami kolem koupaliště Pelíšek 2500m. Místo vhodné pro horolezce. Nezapomeňte také navštívit známou zříceninu hradu Trosky 3 km, hrad Kost a zámek Humprecht se Sobotkou 5 km, Hrubou skálu, lázně Sedmihorky a hrad Valdštejn 7 km, vyhlídku Tábor a Kumburk 16 km. Pro milovníky zvířat je pěkné zhlédnout ZOO Dvůr Králové 45 km nebo v Liberci ZOO, botanickou zahradu nebo nákupní, sportovní a kulturní centrum Babylon. Cestou zpět neopomeňte navštívit kouzelný zámek Sychrov s příjemným posezením.

Golfoví hráči, si neopomenou vzít své nářadíčko a dojedou si zahrát na nádherný zámeček Nechanice (malá Hluboká) 40 km. Milovníci koupání si určitě přijdou na své v rekreačním středisku Pařez s dvěma bazény 800m čí návštěvou známých Jinolických rybníků 2,5 km. Za špatného počasí je možno navštívit AQUA centrum (bazény, sauna, pára, tobogán, divoká řeka) v Jičíně a zároveň si projít zajímavé Valdštejnovo historické město Jičín 8 km. Nechá se též zhlédnout z přilehlých kopců Zebín a Veliš. Ti nebojácní si mohou toto vše prohlédnout při vyhlídkovém letu.

Prostě pro milovníky památek, přírody a koupání nestačí jeden týden pobytu k poznání Českého ráje a jeho krásného okolí, proto se někteří lidé znovu rádi vrací a to nejen čeští hosté, ale i cizinci.

V chatě se nachází tyto prostory. V přízemí je předsíňka, menší kuchyňka s vařičem a lednicí na kterou navazuje jídelna a obytná místnost s krbem. V patře dvě ložnice (prvá – 2. samostatná lůžka s televizí ) + (druhá manželské lůžko). Koupelna se sprchou a WC se nachází v suterénu. Posezení je také venku na dřevěném zahradním nábytku. Parkování je možno na oploceném pozemku.
Nabídka služeb v okolí: