Českem s námi » Ubytování » Jižní Čechy » Penziony » Besednice » Besednice U JACKA
A1736

Besednice U JACKA

  • Besednice U JACKA
  • Besednice U JACKA 2
  • Besednice U JACKA 3
  • Besednice U JACKA 4
  • Besednice U JACKA 5
  • Besednice U JACKA 6
  • Besednice U JACKA 7
  • Besednice U JACKA 8
  • Besednice U JACKA 9
  • Besednice U JACKA 10

Typ ubytování: Penziony

Turistická oblast: Jižní Čechy
Adresa: Luční 310, Besednice
Mobil 1: +420 602 741 779
Web: http://www.e-chalupy.cz/jizni_cechy/ubytovani-besednice-rodinny-dum-u-jacka-1499.php
E-mail: email
Počet lůžek:11

Pronajímaný rodinný dům stojí v klidné části obce na úpatí přírodní rezervace Slepičí hory. V místě se nachází polodrahokam Vltavin (původ za spadu meteoritu dá se i nalést a odvést si ho jako suvenýr). Od domu 500m stojí rozhledna Slabošovka. V této lokalitě je téměř panenská příroda. Ve vzdálenosti 2 km protéká řeka Malše na které se nachází 2 překrásné jezy. V blískosti města: Kaplice, České Budějovice, Český Krumlov, lázně Třeboń, Rakousko, Německo. Kompletní občanská vybavenost.
Ubytování v rodinném domě

Ložnice a pokoje: V přízemí se nachází dvojlůžkový pokoj, spchový kout + WC, kuchyně kompletně vybavena pro 11 osob, prostorná jídelna spojená s obývacím pokojem. Z obývacího pokoje je bezbariérový vstup na terasu (70 m2). Z terasy vstup na oplocenou zahradu. V prvním patře jsou 3 x třílužkový pokoj s prostornou chodbou, koupelna s rohovou vanou, WC, pračka. Balkónem pro 1 třílužkový pokoj.

Sociální zařízení: přízemí - WC + umyvadlo + prostorný sprchový kout

1.patro - WC + umyvadlo + prostorná rohová vana + pračka

Vytápění: elektro kotel, teplá voda bojler 200l.

Doprava, parkování: Od Českých Budějovic po komunikaci E 55 odbočit na Kaplickém nádraží směr Besednice (7 km). Parkování před domem 6 míst.
Stravování

Vlastní vaření, popřípadě v restauraci.
Vybavení rodinného domu

Kuchyně, jídelna kompletně vybavena pro 11 osob, mikrovlnka, kávovar, obývací pokoj satelit, domácí kino + DVD, Oplocená zahrada, venkovní krb s udírnou, zastřešená terasa se vchodem z obývacího pokoje, na zahradě psí bouda. Výlety, atrakce, zábava

V místní restauraci ca každých 14 dní zábava, přírodní koupaliště, chov kočárových koní, turistika (přírodní rezervace), ciklostesky. Přehrada Římov, Svatý Jan nad Malší(křížová cesta). Klášter Vyší Brod, lázně Třeboń, Alpy Rakousko. V místě celoročně přístupná rozhledna, příjemné procházky okolo řeky Malše (koupání téměř o samotě na dvou jezech). Zřícenina hradu Pořešín, Motokrosová trat Kaplice. Rybolov.

Skisport Hochficht Rakousko dlouhé sjezdovky. Zámek Hluboká nad Vltavou. ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou. Nejnavštěvovanější šumavská jezera – Černé jezero a Čertovo jezero. Zřícenina hradu Dívčí kámen. Přírodní park Novohradské hory. Křížová cesta okolo Římova. Chladné počasí příliš neláká k návštěvám přírody. Zkuste tedy právě v tento čas navštívit jednu z tuzemských turistických perel – jihočeský Český Krumlov. Státní hrad a zámek Český Krumlov patří svou architektonickou úrovní, kulturní tradicí i svou rozlohou mezi nejvýznamnější památky středoevropské oblasti. V původní půdorysné dispozici, hmotové skladbě, interiérové instalaci i architektonickém detailu je dochován stavební vývoj od 14.do 19.století. Vysoké hodnocení místa z řad domácích i zahraničních odborníků vedlo postupně k získání statutu nejvyšší památkové ochrany. V roce 1963 bylo město prohlášeno městskou památkovou rezervací, v roce 1989 byl areál zámku vyhlášen národní kulturní památkou a v roce 1992 byl celý historický komplex zapsán do Seznamu památek světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Nezapomeňte navštívit i celosvětově známe OTÁČIVÉ DIVADLO (SVĚTOVÁ RARITA). Klášter Zlatá Koruna - národní kulturní památka. Schwarzenberský kanál Šumavská cykloturistická jednička. Hvězdárna (Observatoř) Kleť. A další výlety. Zahrajte si - Golf Club Český Krumlov (Svachova Lhotka).

Schwarzenberská hrobka Unikát z Třeboně. Ski areál Kozí Pláň 10 km sjezdovka 1 400m

Novořecké močály, hnízdiště orlů

Ornitologický výlet na Třeboňsko. Slabošovka u Besednice

Vysílač - Věž mobilního operátora s rozhlednou. STÁTNÍ HRAD ROŽMBERK NAD VLTAVOU

`Málo jest v Čechách hradů, kteří se Rožmberku krásnou svou polohou a starověkým rázem svým vyrovnají, jest tato kolébka rodu mocného, který po králi první v zemi místo míval, pravým obrazem staročeského mohutného hradu. `Kleť - 1084 m n. m. - je nejvyšší horou Blanského lesa, jenž se rozkládá v severozápadní části okresu. Kleť - 1084 m n. m. - je nejvyšší horou Blanského lesa, jenž se rozkládá v severozápadní části okresu. Možno vyjet lanovkou z Krásetína, rozhledna s výhledem až do Alp + hvězdárna. Lipenská přehrada

Stavba přehrady s elektrárnou na Lipně má své historické kořeny ve snaze lidí čelit ničivé síle řeky a zároveň vodní sílu využívat ke svému užitku - v dopravě, použitím vodního kola nebo vodních turbín. Lipensko, to je místo plné klidu, možností relaxace, nikdy nekončící pohody s Vaší rodinou ale také v sobě skrývá spoustu adrenalinových možností, jak prožít aktivní dovolenou se vším všudy.
Nabídka služeb v okolí: