Českem s námi » Ubytování » Pardubicko, Východní Čechy » Penziony » Světnov » Penzion Čertův kámen
A3277

Penzion Čertův kámen

  • Penzion Čertův kámen
  • Penzion Čertův kámen 2
  • Penzion Čertův kámen 3

Typ ubytování: Penziony

Turistická oblast: Pardubicko, Východní Čechy
Adresa: Penzion Čertův kámen, Světnov 157,Žďár nad Sázavou, Světnov
Telefon 1: +420 566 659 449
Mobil 1: +420 603 302 038
Web: http://www.certuvkamen.cz
E-mail: email
Počet lůžek:15

Zveme Vás na celoroční dovolenou do útulného rodinného penzionu situovaném v krásném a klidném prostředí Českomoravské vysočiny.
Penzion Čertův kámen naleznete v centru Vysočiny, u Žďáru nad Sázavou.
Svojí polohou je vhodný nejen pro rodinnou dovolenou, ale i aktivní sportovní dovolenou a pro pořádání rodinných oslav, firemních akcí, etc.
V penziónu je útulná nekuřácká restaurační místnost s barem a škálou alkoholických i nealkoholických nápojů, především s výborným čepovaným pivem.
Ubytování a stravování :
Kapacita ubytování je 15 lůžek v 6 dvouůžkových pokojích a jednom apartmánu,
s možností přistýlek. Všechny pokoje mají vlastní sprchu a toaletu.
V zimě nabízíme romantické intimní posezení u praskajícího krbu.
V létě Vás překvapíme letní zahrádkou.


Okolí :
Penzion je uprostřed velmi dobře udržované zahrady s asfaltovým kurtem, vhodným na soft tenis nebo volejbal. Je zde také ohniště a dětské pískoviště.

Tipy na výlet :
Penzion se nachází v malé vísce Světnov asi 9 km od Žďáru nad Sázavou, mimo veškerý komunikační ruch. Místem procházejí dobře značené turistické a cyklistické trasy, které propojují nepříliš vzdálené dominanty Vysočiny : Žákovu horu, Devět skal, Velké Dářko, etc.Kromě krásné přírody nabízí region Vysočina i množství historických a kulturních památek.
Žďár nad Sázavou
město s renesanční radnicí, kostelem sv. Prokopa, Muzeem knihy v areálu zámku a především architektonickým skvostem - gotickobarokním chrámem sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře. Kostel je vrcholným dílem Jana Blažeje Santiniho z 1. poloviny 18. století. V roce 1994 byl zařazen do seznamu památek chráněných UNESCO.
Pernštejn
monumentální hrad nad soutokem Svratky a Nedvědičky je jedním z nejlépe zachovaných gotických hradů ve střední Evropě. Prostředí Pernštejna je atraktivní i pro filmaře.
Telč
město s překrásným náměstím s renesančními měšťanskými domy (v originální podobě), zámkem, který byl do současné podoby přestavěn Zachariášem z Hradce v 16. století, bývalým jezuitským klášterem. Městská památková rezervace byla zařazena na seznam památek chráněných UNESCO v roce 1992.
Šiklův mlýn
u Zvole nad Pernštejnem v krásném údolí říčky Bobrůvky se nalézá westernpvé městečko. Tady si připadáte jako na divokém západě na konci 19. století.
Nabídka služeb v okolí: