Českem s námi » Ubytování » Podyjí, Lednicko-valtický areál » Penziony » Lukov » Penzion Lukov
A2965

Penzion Lukov

  • Penzion Lukov
  • Penzion Lukov 2
  • Penzion Lukov 3
  • Penzion Lukov 4
  • Penzion Lukov 5
  • Penzion Lukov 6
  • Penzion Lukov 7

Typ ubytování: Penziony

Turistická oblast: Podyjí, Lednicko-valtický areál
Adresa: Lukov 54, Lukov
Mobil 1: +420 737 617 900
Web: http://www.penzionlukov.cz
E-mail: email
Počet lůžek:8

Penzion LUKOV leží ve velmi klidné části obce Lukov. Obec Lukov leží uprostřed Národního parku Podyjí, na břehu řeky Dyje.

Celá oblast národního parku se pyšní pohádkově krásnou přírodou s hustými lesy, zachovanou díky hraničnímu pásmu, které ji chránilo až do roku 1990 před masovou turistikou. Dodnes je zde možno vidět pozůstatky "železné opony".

V okolí jsou ideální podmínky jak pro pěší tak i cykloturistiku.

Penzion je umístěn na soukromém oploceném pozemku v rozlehlé udržované zahradě, s možností venkovního posezení, využití otevřeného ohniště, nebo rožně. Pro jednoduchou přípravu jídel je k dispozici kuchyňka vybavená chladničkou, mikrovlnou troubou, varnou konvicí a elektrickým vařičem.

Parkování vozidel je bezplatné v areálu penzionu, pro Vaše jízdní kola je uzamykatelný prostor.

Samotné ubytování je ve dvou 2-lůžkových a jednom 4-lůžkovém pokoji - tento se sestává ze dvou samostatných, průchozích, pokojů, každý se dvěma lůžky. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení: sprchu, WC, možnost přistýlky.

Cena za ubytování, uvedená níže v přehledné tabulce, je za osobu, nemáme zaveden věkový limit u dětí pro bezplatné ubytování, dítě do 2 let, bez nároku na lůžko, hradí 50 Kč/noc, nad 2 roky musí mít objednáno a uhrazeno lůžko.Pobyt s domácími zvířaty není dovolen.

Celková ubytovací kapacita 8 lůžek a dostatečná vzdálenost penzionu od rodinného domu majitelů zajišťuje plné soukromí.

Celý areál penzionu je pro veřejnost uzavřen a slouží výhradně ubytovaným hostům, protože se jedná o soukromý rodinný objekt, je i přístup majitelů k hostům rodinný a nestrojený.

Pokud nás navštívíte i Vy, věříme, že odjedete spokojeni.

Těšíme se na Vás.


Okolí penzionuHardeggská vyhlídka
Skýtá mimořádný pohled do údolí Dyje a na město Hardegg. Původní vyhlídkový altánek z roku 1885 se nazýval Luitgardinou vyhlídkou. Později zpustl a byl zcela zničen. Altánek byl rekonstruován Rakouským klubem turistů a v roce 1990 byl jako dar předán tehdejší Správě CHKO Podyjí. Pod vyhlídkou jsou výrazné skalní amfiteátry s chráněnými druhy rostlin a živočichů.

Ledové sluje
Z vyhlídky skalní plošiny u Obelisku možnost úchvatných pohledů do hlubokého údolí Dyje, na opuštěný meandr a lesní komplex Braitavy.

Nový Hrádek
Na plošině zříceniny se návštěvníkům naskýtá jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Dyji mohutně meandrující kolem našeho Ostrohu a rakouského Umlaufbergu. Reliéf krajiny vytváří dojem tří řek tekoucích okolo hradu.

Šobes
Z cesty vedoucí po jeho hřebeni je pěkný výhled na obě strany hřbetu do údolí Dyje a lokalitu Devět mlýnů.

Vranovská přehrada
Z hráze je zajímavý pohled na přehradní jezero.

Znojmo
Nejzajímavější pohledy do široké údolí Dyje se nabízejí např. z cesty pod Znojemským hradem, z hradební zdi u Mikulášského kostela, z nádvoří hradu a od rotundy. Mimořádný je pohled z ochozu radniční věže. Při dobré viditelnosti je možné spatřit nejen Pálavské vrchy, ale i vzdálené vrcholky dolnorakouských Alp.

Železné schody
Vyhlídka nad opuštěným meandrem řeky Dyje v lokalitě Devět mlýnů. Název připomíná místo, kde železná opona protínala kolmo prudký svah nad Dyjí. Pro snazší pohyb vojáků Pohraniční stráže zde byly vybudovány železné schody, které byly v roce 1996 odstraněny
Nabídka služeb v okolí: