Českem s námi » Ubytování » Šumava » Penziony » Železná Ruda » Blanka
A959

Blanka

Blanka

Typ ubytování: Penziony

Turistická oblast: Šumava
Adresa: Belvederská 339, Železná Ruda
Telefon 1: +420 376 397 340
Mobil 1: +420 606 303 627
Web: http://www.sweb.cz/penzion.blanka/
E-mail: email
Počet lůžek:10

Zveme Vás do našeho rodinného penzionu v klidném místě, pouhých 200 m nad centrem Železné Rudy (viz mapa). Jsme příznivci turistiky i lyžování, rádi Vám poradíme s výběrem Vašich zimních i letních túr a výjezdů na kole a na běžkách. V sousedních národních parcích Šumava a Bayerischer Wald jsou nekonečné možnosti pro milovníky pobytu ve zdravé přírodě a pro relaxaci návštěvníků všech věkových kategorií po celý rok.

Asfaltové lesní silničky bez provozu jsou ideální jak pro cyklisty v létě, tak v zimě pro lyžaře, v oblasti Železnorudska je na 100 km udržovaných běžeckých stop, 30 km sjezdových tratí různých stupňů obtížnosti. Lyžovat se nechá zpravidla již od konce listopadu až do konce března. Vrcholy Pancíře nad Železnou Rudou a Velkého Javoru lze navštívit nejen po svých, ale i lanovkami. Autem se během necelé hodiny dostanete i na významná vzdálenější místa, například na hrady Kašperk, Velhartice a Rabí. Pro poznávaní krás Šumavy lze využít i železniční nebo autobusovou dopravu. V letních měsících vyjíždí denní autobus k zajímavým místům v Národním parku Šumava.

Ze sportu je možno zahrát si tenis, squasch nebo si pronajmout tělocvičnu na míčové hry, koupání doporučujeme zejména v sousedním Bayerisch Eisenteinu v bazénu s umělými vlnami. Občerstvení, sport a zábavu najdete v blízkém centru města, rovněž tak si zde můžete půjčit kola, lyže, snowboardy nebo i koně na projížďku v okolních lesích.

Penzion má dva dvoulůžkové pokoje a dva dvou až třílůžkové pokoje s balkónem . Všechny pokoje jsou s příslušenstvím a barevným televizorem se satelitem. Penzion má vlastní parkoviště vedle objektu. Pro návštěvníky je připravena servírovaná snídaně ve společenské místnosti. K dispozici je i lednice , ubytovaní si mohou nakoupit víno a nealkoholické nápoje a v kuchyňce si uvařit čaj nebo kávu. V létě je možno k posezení využít terasu penzionu, tak i okolní zahradu, odkud je fantastický výhled na dominantu celého Železnorudska – Velký Javor.


Pobyt vhodný pro:
pobyt na horách
Nabídka služeb v okolí: